Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Spalio 12 d. Telšiuose, Žemaitės gimnazijoje, vyko konferencija, skirta paminėti buvusį gimnazistą – poetą Vytautą Mačernį. Renginyje dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokinės Liepa Pažereckaitė, Neringa Gailiūtė ir Sabina Račaitė kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Violeta Greičiūniene. Pirmiausia Telšių Žemaitės gimnazijos sode buvo iškilmingai atidengtas paminklas poetui, vėliau pristatytos kūrybinės interpretacijos ir pranešimai.

Ie klasės mokinė Liepa Pažereckaitė skaitė pranešimą tema „Vytauto Mačernio asmenybės bei poezijos įtaka šiandienos jaunajam kūrėjui”, kuriame atskleidė, kokią reikšmę jos kūrybai turėjo poeto sonetai. Konferencijos metu buvo gilinamasi ne tik į poeto asmenybę, jo gyvenimą ir kūrybą, bet ir ieškoma atsakymų į klausimus, kuriuos jis kėlė savo kūryboje – ir vedėjai, ir dalyviai tikrai sužinojo kažką naujo, išsiskirstė su džiaugsmingu Vytauto Mačernio atminimu širdyje.

Neringa Gailiūtė, IIIb klasės mokinė

Pereiti prie turinio