Lietuvoje visuomeninė organizacija (VO) „Gelbėkit vaikus“ savo veiklą pradėjo 1991 m. Ją įkūrė žmonės, kurie rūpinosi Lietuvos vaikais ir jų padėtimi šalyje. Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ yra vienintelė Šiaurės Rytų Europos organizacija, tapusi Aljanso „Save the Children“ tikrąja nare. Tai – nepolitinė, nevyriausybinė ir nereliginė, už vaiko teises kovojanti organizacija, šiuo metu turinti 20 struktūrinių padalinių 19 Lietuvos miestų ir rajonų.

Daugiau apie visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir „Save the Children“ Aljanso istoriją rasite šiais adresais:

• 1991 m. įkurta Lietuvos vaiko teisių gynimo organizacija (LVTGO) „Gelbėkit vaikus“.
  • 2006 m. lapkričio 16 d. organizacija perregistruota į visuomeninę organizaciją (VO) „Gelbėkit vaikus“.
  • 1995 m., atstovaujant VO „Gelbėkit vaikus“, Lietuvoje ratifikuota Jungtinių tautų (JT) Vaiko teisių konvencija.
  • 1995 m., atstovaujant VO „Gelbėkit vaikus“, inicijuotas Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos sukūrimas.
  • 1995 m., atstovaujant VO „Gelbėkit vaikus“, Lietuvos respublikos Seime įkurta Šeimos ir vaiko reikalų komisija.
  • Nuo 1996 m. Lietuvos mokyklose įsteigtos 104 Vaikų grupės prieš smurtą. Jų veikloje dalyvauja daugiau nei 1000 vaikų.
  • Nuo 1996 m. Lietuvoje įsteigti 30 vaikų dienos centrų. Šiuo metu Centrai dirba su 630 vaikų ir 421 šeima.
  • Nuo 1996 m. vykdomas projektas Jaunimo namai „Žuvėdra“.
  • 2001 m. VO „Gelbėkit vaikus“ tapo asocijuota Tarptautinio Aljanso „Save the Children“ nare.
  • 2004 m. VO „Gelbėkit vaikus“ tapo pilnateise tarptautinio aljanso „Save the Children“ nare.
  • Nuo 2004 m. kartu su LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vykdoma visuotinė akcija „Smurtui prieš vaikus – NE“.
  • 2006 m. Nemušimo įstatymas įtrauktas į Vaiko gerovės valstybės politikos įgyvendinimo planą.
  • 2009 m. gegužės 19 d. Tarptautinis Aljansas  „Gelbėkit vaikus“ (Save the Children) šventė savo 90 gimtadienį.

JURBARKO ANTANO GIEDRAIČIO – GIEDRIAUS GIMNAZIJOS MOKINIŲ GRUPĖS PRIEŠ SMURTĄ TIKSLAS – sukurti vaikams saugesnę aplinką mokykloje ir įgyvendinti vaiko teisę būti apsaugotam nuo smurto.

NUMATYTI RENGINIAI

•  „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“ (akcijos, klasių valandėlės, susirinkimai ir kt. renginiai)
  • Tarptautinės vaiko teisių gynimo dienos paminėjimas
  • „Savaitė be patyčių“ (žaidimai, popietės ir kt. renginiai)
  • Akcija  „Padovanok šypseną“
  • Renginiai, skirti Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti
  • Renginiai skirti Tarptautinei sveikinimosi dienai
  • Renginiai skirti Pagyvenusių žmonių dienai
  • Švietėjiški užsiėmimai  „Patyčios: atpažink, išvenk, sustabdyk“
  • Renginiai, skirti Tarptautinei dienai be smurto prieš vaikus
  • Gyvenimo įgūdžių  praktiniai užsiėmimai
  • Apklausos apie požiūrį į patyčias
  • Dalyvavimas „Maisto banko“ akcijoje

Mokinių vardinis sąrašas:

Eil. NrVardas, pavardėKlasė
1.Simona Pociūtė3 a
2.Inesa Petrauskaitė3 a
3.Vaiva Vaivadaitė3 a
4.Gabija Jurgilaitė3 a
5.Arnas Danaitis3 a
6.Liudas Dudoravičius3 a
7.Gintarė Stankevičiūtė3 a
8.Elžbieta Budzinauskaitė3 a
9.Samanta Kacėnaitė3 a
10.Monika Masaitytė3 a
11.Paulius Lenktaitis3 a
12.Salvijus Lenktaitis3 a

Pastaba: mokslo metų eigoje sąrašas gali pasipildyti naujais nariais.

Dalė Eidokaitienė