Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Jau ketvirtą kartą gimnazijoje sulaukiame svečių iš Belgijos Mol miesto.

Projekto vadovai: direktorius A.Januškevičius, direktoriaus pavaduotoja J.Gudelienė, anglų k. mokytoja E.Rudzianskaitė.

Šiais mokslo metais atvyko 20 mokinių ir 3 mokytojos. Veiklos programą buvo numatyta vykdyti nuo spalio 11 iki spalio 17 dienos. Gimnazijos ir belgų moksleiviai turėjo gana intensyvų  užimtumą kiekvieną dieną (nuo 9.00 val. iki 21.00-22.00 val.).

Projekto dalyviai lankėsi Lukšiuose (Šakių raj.), “Tūkstantmečio ženklų take“ (Trakuose), Vilniuje, Panemunės regioniniame parke (Jurbarko raj), Rumšiškėse (Kaišiadorių raj), Kaune. Belgų mokytojos aplankė Šiluvą ir Kryžių kalną (Šiauliai).

Belgų mokiniai lankėsi biologijos, muzikos, matematikos, geografijos, anglų k. pamokose gimnazijoje.

Programoje buvo numatytos integruotos dailės, sporto, informacinių technologijų, orientacinio lavinimo, anglų k.  pamokos, kūrybiniai darbai, užduotys, mokomieji žaidimai. Užsiėmimų metu projekto dalyviai turėjo puikią galimybę tobulinti anglų kalbos žinias, bendravimo įgūdžius, kūrybinius gebėjimus.

Projekto vadovai: direktorius A.Januškevičius, direktoriaus pavaduotoja Jolanta Gudelienė, anglų k. mokytoja E.Rudzianskaitė dėkoja: direktoriaus pavaduotojai R.Greičiūtei,  istorijos-geografijos mokytojai B.Pauliukienei, dailės mokytojai J.Davidavičienei, informacinių technologijų mokytojui A.Kazinevičiui, informacinių technologijų mokytojai E. Liutkevičienei, kūno kultūros mokytojai A.Kvietkienei, kūno kultūros mokytojui A.Baltrušaičiui, kūno kultūros mokytojui V.Giedraičiui, matematikos mokytojai B.Galbogienei, biologijos mokytojai J.Ašutaitytei, anglų k. mokytojai L.Maskolaitienei, anglų k. mokytojai G.Bajorinaitei, bibliotekininkei V.Sendžikienei, visiems dalyviams ir jų tėvams už pagalbą vykdant projekto veiklos programą.

2010 kovo 07-12 d. projekto „Bendradarbiavimas su Belgijos Mol gimnazijos mokiniais ir mokytojais“ dalyviai vyko į Belgiją.

Viešnagė prasidėjo belgų šeimose, kuriose mokiniai ir apsigyveno.

Pirmoji diena prasidėjo kelione traukiniu į Antverpeno miestą, kuriame mokiniai atliko užduotis ir susipažino su įžymiais objektais ir miesto istorija.

Antrosios dienos metu dalyviai turėjo išvyką į Briuselį. Šiame mieste buvo suorganizuota ilga ekskursija pėsčiomis po miestą, aplankant žymias vietas. Mokiniai turėjo galimybę patys surasti susitikimo vietą žemėlapio pagalba.

Trečią  dieną dalyviai aktyviai atliko „Kūrybinių dirbtuvių“ užduotis. Mokėsi vilnos vėlimo meno darbų, šokolado gamybos, belgiškų vaflių kepimo, belgiško troškinio gaminimo, lotyniškų šokių elementų ir taip pat dalyvavo  karaokė dainų konkurse. Vakare visi vykdė „Siaubo nakties“ užduotis.

Ketvirtą dieną visi ruošėsi bendram dalyvių ir tėvų vakarui, mokėsi lietuvių ir belgų kalbų pagrindinių išsireiškimų, dalyvavo pamokose, įveikė 10-ties  kilometrų išvyką už miesto su dviračiu, aplankant gražias vietas.

Penktoji diena atsisveikinimas ir kelionė į Jurbarką.

Projekto organizatorės Jolanta Gudelienė ir Edita Rudzianskaitė labai dėkoja Jurbarko rajono savivaldybei ir švietimo skyriui, gimnazijos direktoriui, miesto seniūnui, Lukšių pieninei ir projekto dalyvių tėvams už paramą.

Pereiti prie turinio