Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Spalio 22-29 dienomis gimnazijos choras „Saulė“ vadovaujamas Danutės Lapienės viešėjo Vokietijoje Krailsheime. Mūsų gimnazijos chorą ir Albert-Schweitzer gimnazijos chorą sieja ilga partnerystė, chorų mainų projektas. Šiai partnerystei jau 10 metų. Būtent šios jubiliejinės datos proga ir buvo gautas Albert-Schweitzer gimnazijos direktoriaus ir choro, Big Band vadovo ir mokinių mainų projekto koordinatoriaus Wolfgango Schmidto pakvietimas į Krailsheimą.

Choras turėjo tris oficialius koncertus: Krailsheimo miesto bažnyčios koplytėlėje parodos apie Lietuvą atidarymo proga, bendras chorų bei big bendo jungtinis koncertas didžiulėje miesto sporto salėje Krailsheimo visuomenei, barono von Stetteno pilyje turtingų senelių prieglaudos namuose. Pats prof. Dr. Wolfgang Freiherr von Stetten  sutiko ir pasveikino chorą, o po koncerto visus mokinius apdovanojo piniginiais prizais, surengė puikią vakarienę visiems choristams ir mokytojams. O be to merginos dainavo merijoje, kai meras oficialiai priėmė gimnazijos chorą ir apdovanojo prisiminimo suvenyrais bei pavaišino. Merginos mielai dainavo beveik visose lankytose bažnyčiose. Jos savo dainomis džiugino užsienio turistus miestų aikštėse, bet didžiausiai mūsų nuostabai teko sutikti ir lietuvius, kurie gyvena užsienyje ir jie mielai klausėsi choro dainų. Heidelbergo mieste chorui dainuojant aikštėje žmonės pradėjo aukoti pinigus ir per valandą buvo suaukota nemažai pinigų, tai puiki parama chorui.  Dainavo choras ir stalaktitų urvuose gidui paprašius, kad sudainuotų  tokioje neįprastoje erdvėje. Muzikos mokytoja  Danutė Lapienė daug dirba su choru, bet už tai ir rezultatai akivaizdūs. Ji sulaukė daug komplimentų dėl choro paruošimo.  Mokiniai labai džiaugiasi, kad turi tokią puikią choro vadovę, choristės su meile atsiliepia apie savo mokytoją.

Be koncertinės programos, dar  Wolfgang  Schmid parengė puikią pažintinę-turistinę programą po šalį. Vyko ekskursijos po Krailsheimą,  Rotenburgą, aplankėme Neuschwanstein pilį Alpių kalnuose, žavėjomės Miuncheno miestu, buvome ir Heidelberge. Visur nuostabios vietos, nuostabūs vaizdai. O dar kiek įspūdingų kelionių turėjo mokiniai su tomis šeimomis, kuriuose jie gyveno. Su ašaromis akyse mokiniai skyrėsi, kai atėjo visai nelaukta išsiskyrimo diena.  Tai tik labai trumpas pasakojimas,  o įspūdžių tikrai labai daug. Manau, kad dar ne kartą , galėsime apie tai papasakoti.  Mes su dėkingumu palikome Krailsheimą. Nuoširdžiai dėkojame ypatingai choro vadovui Wolfgangui  Schmidtui ir Albert-Schweitzer gimnazijos direktoriui, visiems tėveliams, kurie priėmė į šeimas mūsų choristus, merui ir merijos darbuotojams, rėmėjams, baronui von Sttetenui. Daugiau apie tai skaitykite laikraščiuose “Šviesa“, „Mūsų laikas“, „Jurbarkiškis“.

Dalyvavimas projektinėje veikloje

2009–2010 m. m.

Projekto tema ir tikslas
 Data
 Projekto vadovas
 
„Bendradarbiavimas su Belgijos Mol gimnazijos mokiniais ir mokytojais“
 2006-06-11 iki 2010-04-01
 A.Januškevičius J.Gudelienė E.Rudzianskaitė 

Klasių mainų projektas su Austrija BORG Mittersill
 2008-2009 m.m. 2009-2010 m.m.
 D.Grikšienė

Pereiti prie turinio