Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Gruodžio 16 – 19 dienomis mūsų gimnazijoje biologijos pamokas vedė mokytojos Janinos Ašutaitytės buvę mokiniai: Rimvydas Norvilas, Vilniaus Universiteto Ligoninės Santaros Klinikų, Hematologijos, Onkologijos ir Transfuziologijos centro, Molekulinės medicinos skyriaus medicinos biologas, Inovatyvios Medicinos Centro IV kurso doktorantas, Gabija Goptaitytė, Vilniaus Universiteto Medicinos genetikos magistro antro kurso studentė, Viktorija Uksaitė, Durhamo universiteto antro kurso studentė.

Rimvydas Norvilas moksleiviams pristatė savo darbo sritį – nukleorūgščių sekoskaitos metodų taikymą onkologijoje, paveldimo kraujo vėžio atsiradimo priežastis ir genetikos mokslo svarbą personalizuotoje medicinoje. Taip pat organizavo mokiniams praktinį darbą – DNR gryninimą magnetinėmis dalelėmis bei išgrynintos DNR koncentracijos įvertinimą fluorometru.

Gabija Goptaitytė dvyliktokams aiškino apie vieną pagrindinių visose mokslinėse laboratorijose taikomų metodų PGR (polimerazės grandininę reakciją). Mokiniams buvo organizuotos ir praktinės užduotys – parinkti tinkamus pradmenis, užrašyti koks būtų tikslinis PGR produktas, koks jo ilgis, surasti kurioje DNR vietoje kirptų fermentai DNR grandinę. Jaunesniųjų klasių mokiniai sužinojo apie paveldimas medžiagų apykaitos ligas, visuotinę naujagimių patikrą, o praktiškai dirbdami turėjo nustatyti galimą paveldimą ligą.

Viktorija Uksaitė kalbėjosi su gimnazistais apie biomokslų studijas užsienyje, dalijo patarimus būsimiesiems studentams.

Devintų klasių moksleiviams pamokas vedė ir dar tebesimokanti mokytojos J. Ašutaitytės mokinė Viktorija Rainytė, kuri pristatė savo patirtį atliekant praktikas Vilniaus Universiteto laboratorijose ir Santaros klinikose. Pirmokams gimnazistams Viktorijos pamokos buvo puikus įkvėpimas, kaip reikia siekti užsibrėžtų tikslų.

Tikimės, kad gimnazistai turėjo labai gerų patirčių ir įdomių veiklų savaitę, kurios dar ilgai neišblės.

Pereiti prie turinio