Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje kas 7 sekundes nuo rūkymo miršta žmogus. Tabako dūmų žala sveikatai seniai įrodyta, tačiau norėdami patirti naujų pojūčių, nemažai jaunuolių užtraukia dūmą ir patys nepajunta, kaip tampa nuo jų priklausomi.
Tabako dūmuose randama per 4000 cheminių junginių, iš kurių net keli šimtai laikomi kenksmingais sveikatai, o apie 40 – vėžį sukeliantys ir jo vystimąsi sukeliantys kancerogenai. Apie tabako ir elektroninių cigarečių rūkymo žalą gimnazistams papasakojo vasario 23 d. Antano Giedraičio – Giedriaus gimnazijoje apsilankiusi Jurbarko visuomenės sveikatos biuro lektorė Živilė Gvildienė.

Paskaitos metu ypač daug dėmesio buvo skiriama elektroninių cigarečių daromai žalai sveikatai. Mokiniams buvo priminta, kad mokslinių tyrimų metu elektroninių cigarečių aerozolio sudėtyje buvo rasta sidabro, geležies, aliuminio, silikato dalelių ir mikroskopinių alavo, chromo bei nikelio dalelių. Šių medžiagų koncentracija buvo didesnė arba tokia pati kaip ir tabako cigarečių dūmuose.
Be to, elektronines cigaretes rūkyti dar ir pavojinga, nes jos gali sprogti tiesiog burnoje ir sukelti įvairių sužalojimų.
Tikimės, kad ši paskaita jaunimui padės suprasti, kad ne tik pačiam būtina atsisakyti žalingų įpročių, bet ir paskatinti savo draugus ar artimuosius nežaloti savo sveikatos.

Socialinė pedagogė Dalė Eidokaitienė
Sveikatos specialistė Danutė Krikščiūnienė

Pereiti prie turinio