Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Trečioji kovo savaitė visoje Lietuvoje – Veiksmo savaitė be patyčių, į kurią įsitraukė ir mūsų Gimnazijos bendruomenė.
Savaitės be patyčių emblemą sukūrė gimnazistė Vaiva. Emblemos buvo dalijamos gimnazistams, taip primenant, kad svarbiausios vertybės – draugiškumas, tolerancija ir pagarba žmogui, esančiam greta.

Visą savaitę dorinio ugdymo pamokų metu buvo kalbama apie patyčias ir kiekvieno iš mūsų indėlį skatinant tarpusavio pagarbą ir supratimą. Veiksmo savaitės be patyčių metu gimnazistai žiūrėjo ir aptarė filmus, kurie padeda atpažinti patyčias ir jas mažinti. Taip pat buvo rašomi pasižadėjimai, kad nuo šiol mokiniai bus draugiškesni, supratingesni ir geresni. Mokyklos foje puošė mokinių sukurtas margasis stendas, kuris visą savaitę mokyklos bendruomenei kėlė nuotaiką nuoširdžiais palinkėjimais ir garsių žmonių mintimis apie draugystę.
Savaitės be patyčių metu buvo atlikta anketinė apklausa, siekiant išsiaiškinti, ar saugūs mūsų mokiniai Gimnazijoje. Apklausos rezultatai ir parengtos rekomendacijos bus aptartos Vaiko gerovės komisijos posėdžio metu ir pristatytos bendruomenei.

Veiksmo savaitės renginiai tęsis ir po atostogų: saugi ir draugiška bendruomenė yra kuriama nuolat. Mokiniai, grįžę po atostogų, bus vaišinami draugystės arbata, rašys linkėjimus draugams , mokytojams ir mokyklai. Parašytus linkėjimus kabinsime ant draugystės medžio.

Negalima tiksliai nustatyti akimirkos kada atsiranda draugystė. Kaip indą pripildant lašas po lašo, pagaliau vienas lašas priverčia tekėti per viršų, taip ir mielaširdysčių sraute viena jų galiausiai perpildo širdį. (Škotų teisininkas ir rašytojas James Boswell) Todėl Gimnazijoje Veiksmo savaitės be patyčių renginiai tęsiasi!

Pereiti prie turinio