Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Gegužės 20 dieną švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ STEAM srities mokymai vyko Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. I ir II klasių gimnazistai dalyvavo Tyrėjų dienoje.

Mokinių ir praeivių dėmesį traukė spalvotas MoMoLab vilkikas, stovintis sporto komplekso prieigose. Jame Stepas Šafranauskas, mobilios laboratorijos vizitų koordinatorius, vedė mokymus apie tiriamuosius ir įdomiuosius fizikinius reiškinius.

Sporto salėje įrengtame planetariume IT ir fizikos mokytojas Algirdas Kazinevičius demonstravo gimnazistams filmą „Gyvybės paieška Visatoje“.

Veiklos tęsėsi gimnazijos gamtos mokslų kabinetuose, kur dr. Asta Stapulionytė dvidešimt kartų didinančiais mikroskopais gimnazistams demonstravo ląstelės ciklą (mitozę) augaluose. Konsultuojami dr. Dianos Miškelytės mokiniai atliko upių paviršinio vandens kokybės tyrimus. Dr. Vaidos Kraujalienės padedami gimnazistai įvertino augalinių eterinių aliejų ekstrakciją bei antioksidacines savybes modelinėse sistemose. Konsultantas Mantas Zelba vedė mokymus „Be dūmų ir suodžių – atsinaujinanti energetika“.

Į visus užsiėmimus mokinius lydėjo jų biologijos (Janina Ašutaitytė ir Alina Plevokienė), chemijos (Aldona Norkuvienė ir Loreta Aniulienė) ir fizikos (Algirdas Kazinevičius ir Laima Miliuvienė) mokytojai.

Reflektuojant pripažinta, kad tokios veiklos Tyrėjų dieną padeda mokiniams tikslingai pasirinkti tolesnio mokymosi kryptį, pagilinamuosius modulius.

Kad renginys įvyktų ir pavyktų, daug pastangų įdėjo gimnazijos direktorė Vida Greičiūtė, pavaduotojas ūkio reikalams Saulius Pranskaitis bei sporto komplekso administratorius Stasys Sendžikas.

Renginiu rūpinosi TŪM koordinatorės: Ernesta Pocevičienė, atsakinga už pirkimus, ir gimnazijos TŪM komandos vadovė Jurgita Kazinevičienė, atsakinga už mokymus.

Kartu su Tūkstantmečio mokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Pereiti prie turinio