Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

     Švenčių būna įvairių. Dažniausiai jos tęsia ir papildo gražias tautos ar žmogaus gyvenimo tradicijas. Ir puiku, kai kyla idėja surengti kokią dar negirdėtą ar neregėtą svarbią šventę. Tokią idėją puoselėjo ir įgyvendino Šakių „Žiburio“ gimnazijos  bibliotekininkės  Žaneta Kazernavičiūtė-Pratusevičienė, Birutė Šalkauskienė – gegužės 7-ąją Juozo Lingio parke buvo surengtas „Garsinio skaitymo piknikas“, skirtas lietuviškos spaudos atgavimo 120-osioms metinėms ir įstojimo į Europos Sąjungą dvidešimtmečiui. Šioje „iškyloje su užkandžiais“ (taip aiškinamas žodis „piknikas“) skaniausias užkandis buvo ne arbata su sausainiais (jais šeimininkai vaišino visus pikniko dalyvius), bet mokinių balsu išraiškingai skaitomos Europos šalių grožinės literatūros kūrinių vaikams ir jaunimui ištraukos. Šventės dalyvius ta proga pasveikino Šakių švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas, įspūdingą kalbą pasakė Šakių rajono tarybos narė Rima Rauktienė. O dalyvių buvo išties daug: meninių tekstų skaitymo šventėje dalyvavo beveik šimtas mokinių iš viso Šakių rajono ir trylika Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos devintokų: Gasčiūnaitė Rugilė, Jakaitytė Ugnė, Lenktaitytė Rugilė, Pališkis Faustas,  Adomaitytė Rugilė, Kazlauskaitė Meda, Mažeika Jonas, Klijūnas Karolis, Plėšikaitytė Milana, Varaniūtė Minėja, Židulytė Rugilė, Juodžiukynaitė Deimantė, Sukurys Saulius . Devintokai, sukviesti ir paraginti bibliotekininkės Vaidos Sendžikienės, pasirinko garsiniam skaitymui danų rašytojos, H.K.Anderseno premijos laureatės Sisilės Biodker (Cecil Bødker) apysakos „Silas ir juodoji kumelė“ ištrauką. Mokytojas Saulius Ambrazaitis pristatė klausytojams autorę ir jos kūrinį, o gimnazistai devynioms klausytojų grupėms išraiškingai perskaitė kūrinio ištrauką, jos visi dalyviai klausėsi susidomėję, mat tinkama intonacija papildytos teksto mintys pasiekė klausytojų sąmonę ir palietė vaizduotę. Labai malonu dalyvauti tokioje unikalioje ir gerai organizuotoje šventėje, klausytis raiškiai skaitomų kūrinių. Šventės pabaigoje kiekvienai skaitovų grupei buvo įteiktas didžiulis maišas saldainių (matyt, kad balso stygas, pavargusias nuo skaitymo, pasaldintų…), bet skaitovus labiau džiugino kvietimas kitais metais vėl dalyvauti skaitymo piknike Šakiuose. Kad ne tik gamtoje, bet ir savo sielose pajustų pavasarį…

Pereiti prie turinio