Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Lapkričio 29 dieną gimnazijos bibliotekoje įvyko šiltas dviejų kaimyninių rajonų kolegių susitikimas – vyko seminaras, skirtas mokyklų bibliotekininkams. Svečiuose lankėsi Šakių miesto ir rajono bei Jurbarko miesto ir rajono mokyklų  bibliotekininkės.

Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacijos (LMBDA) pirmininkė Žaneta Pratusevičienė  vedė seminarą – praktikumą „Naujausia metodinė medžiaga ir jos pritaikymo galimybės“.  Be teorinės dalies dar vyko ir praktiniai užsiėmimai. Bibliotekininkės dirbo grupėse, aptarinėjo ir pristatinėjo gautas užduotis.  Seminaro laikas pralėkė nepastebimai – išklausėme įdomų pranešimą, kurio metu buvo pristatytas Tarptautinės mokyklų bibliotekininkų asociacijos (IASL) Europos regiono direktorės (2009-2012),  Tre universiteto Romoje (Italija) dėstytojos Luisos Marquard  praktinis vadovas mokyklų bibliotekoms „Kova prieš edukacinį skurdą: biblioteka kiekvienoje mokykloje“. „Namų darbų“ gavome nuorodą, kur galime rasti ir paskaityti pristatytą leidinį, kad galėtume naudoti jį savo kasdieninėje profesinėje veikloje.

Prie kavos puodelio pasidalinome savo gerąja profesine patirtimi. Diskutuodamos nusprendėme, jog mums būtų naudinga stiprinti Šakių ir Jurbarko rajonų kolegų bendradarbiavimą. Išlydėdamos koleges,  padovanojome gimnazijoje leidžiamą laikraštuką „Spindulys“.

Bibliotekininkės Vaida ir Ilona

Pereiti prie turinio