Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Lapkričio 13 dieną  mūsų gimnazijoje lankėsi moderniausia mokslo įranga aprūpinta pirmoji šalyje „Mobilioji bioklasė“. „Mobilioji bioklasė“ tai po mokyklas keliaujanti moderni laboratorija, kuri pristato ir supažindina su naujausiais biomokslų laimėjimais. Projektą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“. Vadovaujami Vilniaus universiteto studentų, gimnazijos mokiniai, besidomintys biomokslais, ir ketinantys su šiais mokslais susieti savo studijas, turėjo unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais ir atlikti modernius mokslinius eksperimentus. Mokiniai susipažino su darbo laboratorijoje specifika, mokėsi naudotis automatinėmis pipetėmis, iš tirpalo išskyrė DNR „siūlus”, atliko mokslinį eksperimentą, kurio metu, susipažino su šiuolaikiniais molekulinės biologijos tyrimų metodais: PGR (polimerazės grandininė reakcija) metodu, DNR elektroforezės metodu. Mokiniai džiaugėsi „Mobiliosios bioklasės“ suteikta galimybe vienai dienai įsijausti į mokslininko vaidmenį – tirti ir dirbti su tokiais prietaisais ir priemonėmis, kaip šiuolaikinėse biomokslų laboratorijose. Tai skatina didesnį domėjimąsi biomokslais ir įkvepia renkantis ateities profesiją.

Janina Ašutaitytė

Pereiti prie turinio