Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Gruodžio 18 dieną mūsų gimnazijoje vyko pirmosios pagalbos praktiniai mokymai moksleiviams. Mokymus vedė projekto „Auksinės minutės“ savanorių komanda, kuriuos į mūsų gimnaziją pakvietė biologijos mokytoja Janina Ašutaitytė. „Auksinės minutės“ yra savanoriškas jaunų gydytojų ir medicinos studentų projektas, kurio metu siekiama apmokyti kuo daugiau moksleivių, kaip atlikti gaivinimą širdies sustojimo atveju, išpopuliarinti gaivinimo žinias Lietuvoje ir išgelbėti žmonių gyvybes.

Praktinių mokymų metu kiekvienam moksleiviui buvo skirtas manekenas, su kuriuo atliko praktines gaivinimo užduotis. Dviejų valandų praktiniuose mokymuose, gimnazistai buvo mokomi, kaip įvertinti nelaimės ištikto žmogaus būklę, kaip atpažinti, kad žmogui sustojo širdis ir, kaip atlikti gaivinimą, kaip naudotis defibriliatoriumi (elektrošoku), kaip iškviesti medikus.

Jei žmogų ištinka nelaimė, kiekviena minutė yra aukso vertės, todėl kiekvienas iš mūsų privalo žinoti, kaip padėti išgelbėti gyvybę. Tikimės, kad po šių mokymų mūsų gimnazijos mokiniai nebus abejingi sąmonės netekusiam žmogui ir gebės jam suteikti pirmąją pagalbą.

Pereiti prie turinio