foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija – tai kokybiško ugdymo ir ugdymosi, moderni, nuolat tobulėjanti švietimo institucija, padedanti jaunam žmogui, įkvepianti visą bendruomenę sėkmingai veikti besikeičiančioje ir nuolat besimokančioje visuomenėje. Pagrindinė vertybė – žmogus. Tolimesnis sėkmės laidas bendravimas ir bendradarbiavimas, vienų geranoriška pagalba kitiems, saugi aplinka visiems.

Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Vydūno g. 15, Jurbarkas tel. (8 447) 72 561 el.paštas rastine@jurbarkogimnazija.lt

Jaunųjų žurnalistų kelionė į Vilnių

   Po atostogų, antradienį, lapkričio 7 dieną, mūsų gimnazijos Jaunųjų žurnalistų būrelio narės, vadovaujamos mokytojos Violetos Greičiūnienės, vyko į sostinę. Ten aplankėme Lietuvos Respublikos Seimą, stebėjome, kaip dirba profesionalūs žurnalistai, dalyvavome Seimo posėdyje, susitikome su Seimo nariais, nuvykome į televizijos bokštą – svarbiausią televizijos programų transliuotoją.

   Ar žinote, kas yra Seimo rūmuose? Ekskursijos metu mes, gimnazistės, apsilankėme pirmajame rūmų pastate esančioje fojė, kur dabar vyksta parodos, senojoje posėdžių salėje, menančioje ne tik tragiškuosius Sausio 13-osios įvykius, bet ir tai, kad čia kovo 11-ąją buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė. Senojoje posėdžių salėje kai kurios jaunosios žurnalistės inscenizavo posėdį, taip sužinodamos ne tik, kur sėdi tam tikras pareigas Seime užimantys žmonės, bet ir kaip yra priimami įstatymai. Ekskursija tęsėsi apsilankymu Prezidento Algirdo Brazausko, Tarybos, Konstitucijos salėse ir antruosiuose Seimo rūmuose – čia yra dabartinė posėdžių salė, kurioje ekskursijos nevyksta, tačiau mums, jaunosioms žurnalistėms, teko galimybė ten apsilankyti ir „gyvai“ stebėti posėdį. Po trumpos pažintinės ekskursijos susitikome su buvusiu Jurbarko meru, dabartiniu Seimo nariu Ričardu Juška ir buvusiu olimpiniu disko metiku, dabar taip pat dirbančiu Seime, Virgilijumi Alekna. Jie papasakojo apie pirmuosius darbo Seime metus, atsakė į klausimus – surengėme nedidelę spaudos konferenciją. Įdomu tai, kad Virgilijus Alekna netgi atsinešė mums parodyti tris savo iškovotus olimpinius medalius.

   Po ekskursijos Seime turėjome labai daug laisvo laiko. Jo taip pat nepraleidome veltui. Vienos apsilankė kačių kavinėje, kitos gėrėjosi vaizdais iš Valdovų rūmų bokšto, trečios apžiūrėjo mūsų sostinės senamiestį.
Paskutinė aplankyta vieta – Vilniaus televizijos bokštas. Sužinojome, kad jis buvo pradėtas statyti 1974 metais, bokšto aukštis apie 326,5 m. Pastaraisiais metais Vilniaus TV bokštas yra ne tik televizijos programų transliuotojas, bet ir nepaliauja stebinti įvairiais rekordais bei projektais: 2006 metais rugpjūčio 19 dieną bokštas tapo didžiausiu šviečiančiu krepšinio lanku, o nuo 1999 metų jis kasmet virsta milžiniška stilizuota Kalėdų eglute. Mes, jaunosios žurnalistės, čia galėjome apžiūrėti Vilniaus panoramą iš 19 aukšte įkurtos apžvalgos aikštelės. Ten pat vakarieniavome besisukančiame restorane „Paukščių takas“. Vaizdai sutemus ir įsijungus miesto šviesoms tiesiog gniaužė kvapą. Televizijos bokšte taip pat yra ekspozicija „Lietuvos laisvės gynėjams atminti“, nuotraukos, darytos Sausio 13-osios kruvinųjų įvykių metu, sujaudino ne vieną...

   Kelionė buvo ne tik įdomi, bet ir naudinga: įgijome žinių apie žurnalisto profesiją ir susipažinome su svarbiais žiniasklaidos veiklos objektais, įstaigomis.

Guoda Stalgytė, A.Giedraičio-Giedriaus gimnazijos Jaunųjų žurnalistų būrelio narė

 

 

2022 Visos teisės saugomos Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija