foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija – tai kokybiško ugdymo ir ugdymosi, moderni, nuolat tobulėjanti švietimo institucija, padedanti jaunam žmogui, įkvepianti visą bendruomenę sėkmingai veikti besikeičiančioje ir nuolat besimokančioje visuomenėje. Pagrindinė vertybė – žmogus. Tolimesnis sėkmės laidas bendravimas ir bendradarbiavimas, vienų geranoriška pagalba kitiems, saugi aplinka visiems.

Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Vydūno g. 15, Jurbarkas tel. (8 447) 72 561 el.paštas rastine@jurbarkogimnazija.lt

Išvyka po Jurbarko rajono piliakalnius, skirta Europos paveldo dienoms pažymėti

   Vėsią, vėjuotą dieną (tokią kaip praėjęs penktadienis, 09-15), dauguma mokinių visais įmanomais būdais stengiasi nekišti nosies laukan, patys ištvermingiausi ir smalsiausi 3Gc klasės mokiniai: Greta Lukoševičiūtė, Aistė Rentelytė, Greta Izokaitė, Milda Valaitytė, Domantas Pocius, Kamilė Galdikaitė, Augustė Žemaitytė, Gabija Januškaitė, Marta Jovarauskaitė, Tadas Reičiūnas, Mykolas Povilauskas ir aš- Inga Filipsons, su auklėtoja Jurgita Davidavičiene, dalyvavome išvykoje, skirtoje Europos paveldo dienoms, po Jurbarko rajoną. Žvarbus oras nesutrukdė sklisti gerai nuotaikai ir aktyviai kopti į daugumos žmonių užmirštus piliakalnius. Pirmasis buvo bene populiariausias kalnas Jurbarke – Višpilis, žinomas kaip Bišpilis. Jis turi labai svarbią istorinę reikšmę, nes buvo vienintelis iš aplankytų, ant kurio stovėjo lietuvių pilis, o patys, pilėnai buvę labai narsūs kariai, ne kartą turėjo aršiai ginti šalį nuo užpuolikų. Istorikas, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas dr. Vytenis Almonaitis, keliavęs su mumis, pasakojo apie vieną skaudų mūšį, kuomet Kryžiuočiai su tūkstantine kariauna užpuolė višpiliečius, kurių buvo vos keli šimtai, ir visgi lietuviai laimėjo!

   Vėliau aplankėme neprižiūrimą Kalnėnų piliavietę, dažnai vadinamą Bišpiliukais. Labai įdomu, kad čia buvo kryžiuočių pastatyta Georgenburgo pilis. Ją 1382 m. bombardomis nesėkmingai puolė didysis kunigaikštis Kęstutis. 1384 m. liepos mėn. pilį sudegino kunigaikštis Vytautas. Iš istoriko išgirdome daug prieštaringų žodžių, jog esame visai apleidę tokį Jurbarko kraštui svarbų objektą.

   Trečiasis piliakalnis, turiu pripažinti, pribloškė labiausiai: niekas nė neįtarė, jog aukštas, medžiais apaugęs ir visų pamirštas kalnas kadaise laikė aukštą medinį pilies įtvirtinimą! Nė vienas dalyvis nepabūgo iššūkio: brautis per krūmus, perlipti griovį ir užkopti į labai statų kalną.

   Paskutiniu mūsų aplankytų objektu tapo Veliuonos piliavietė, vadinama Pilaitėmis. Po ilgo pasakojimo apie Veliuonoje vykusius mūšius, buvo suorganizuotas susipažinimas su viduramžių ginklu arkbalista, norintieji net išbandė šį daugumai nematytą įrenginį.

Aprašė 3c mokinė I. Filipsons

2022 Visos teisės saugomos Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija