foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija – tai kokybiško ugdymo ir ugdymosi, moderni, nuolat tobulėjanti švietimo institucija, padedanti jaunam žmogui, įkvepianti visą bendruomenę sėkmingai veikti besikeičiančioje ir nuolat besimokančioje visuomenėje. Pagrindinė vertybė – žmogus. Tolimesnis sėkmės laidas bendravimas ir bendradarbiavimas, vienų geranoriška pagalba kitiems, saugi aplinka visiems.

Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Vydūno g. 15, Jurbarkas tel. (8 447) 72 561 el.paštas rastine@jurbarkogimnazija.lt

Edukacinė išvyka į Panemunių regioninį parką

     Šių metų spalio 7 ir 17 dienomis visų keturių pirmųjų gimnazijos klasių moksleiviai su auklėtojais – Lina Maskolaitiene, Adolfu Būblaičiu, Laima Samoškiene, Laimina Juškiene ir geografijos mokytoja Birute Pauliukiene aplankė arčiausiai Jurbarko esančią saugomą teritoriją - Panemunių regioninį parką. Šios išvykos metu susipažinome su parko ypatybėmis, Nemuno slėnio kraštovaizdžiu, išskirtine šio parko vertybe – Panemunės pilimi.

     Išvyka prasidėjo Panemunių regioninio parko direkcijoje. Atnaujintą ekspoziciją mokiniams pristatė parko darbuotojai Vaida ir Aidas Mozūraičiai. Mokiniai buvo supažindinti su šalia tekančio Nemuno istorija, laivininkyste, sielių plukdymo ypatumais, parke esančia gyvūnija ir augalija. Sužinojome apie europinio masto saugomų teritorijų tinklą Natura 2000. Buvo galima išmėginti interaktyvią ekspoziciją ir išskirtinę atrakciją – „pasiplaukiojimą“ Nemunu siūbuojančia valtimi. Pristatymo demonstracijoje buvo plačiau papasakota apie visas saugomas teritorijas Lietuvoje: regioninius parkus, draustinius, rezervatus. Išklausę informaciją, galėjome dalyvauti komandinėse užduotyse. Vėliau mūsų laukė „Protų mūšis“. Šią viktoriną sudarė 30 klausimų, kiekvienam iš jų atsakyti buvo duota vos viena minutė. Daugiausiai taškų sugebėjo surinkti 1C klasės komanda „Žvaigždutės“ - 18. Po viktorinos parko darbuotojai regioninio parko kiemelyje mus vaišino kvapnia žolelių arbata.

     Toliau kelionė tęsėsi ypatingai pastaraisiais metais atsinaujinusioje Panemunės pilyje. Čia mus sutikusi gidė Vilmonda Palaitienė supažindino su pilies istorija, pastatų išsidėstymu, buvusiais savininkais. Ji mus įspėjo klausytis atidžiai, nes visą informaciją reikės panaudoti paslėpto lobio paieškose. Suskirstyti į dvi grupes skubėjome ieškoti užuominų. Prie užuominų dar reikėjo išspręsti užduotis, kurių atsakymai padėjo atrakinti lobio skrynią. Užuominos buvo paslėptos pilies teritorijoje, kruopščiai ir labai gudriai. Atrakinus spyną mūsų laukė tikras „lobis“ – saldumynai. Pasmaguriavę galėjome įkopti į pilies bokštą, apsižvalgyti iš viršaus.
     Šios kelionės metu sužinojome labai daug, visas gautas žinias ateityje mes sėkmingai naudosime. Esame labai dėkingi už geras emocijas ir naujas patirtis.

Ieva Sapronaitytė 1gc klasė

2022 Visos teisės saugomos Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija