Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Gruodžio 11 d. astronomijos būrelio nariai (lydimi fizikos – astronomijos mokytojo Antano Kiniulio) ir aktyvesni mūsų gimnazijos mokiniai keliavo į VU fizikos fakulteto lazerinių tyrimų centrą. Ten susitikome su buvusiu mūsų mokyklos mokiniu, Andriumi Melninkaičiu, dabar jau docentu ir vyresniuoju mokslų daktaru. Gimnazijos mokiniams jis pravedė paskaitą, kurios metu sužinojome apie lazerio vidinę struktūrą, veikimo principą, panaudojimą. Gyvai pamatėme įvairiausių dydžių ir pajėgumų lazerių, stebėjome įvairius bandymus, atliekamus su lazerių šviesa.

Iš tyrimų centro keliavome į VU planetariumą. Dviejų seansų – „Žvaigždėta naktis“ ir „Paukščių Takas ir kitos galaktikos“ metu prisiminėme astronomijos pagrindus – Grįžulo Ratų, Šiaurinės žvaigždės radimą danguje, išmokome, kaip pagal Kasiopėjos žvaigždyną danguje atrasti kaimyninę Andromedos galaktiką. Sužinojome apie galaktikų viduryje esančias masyvias juodąsias skyles, jų susidarymo principą, kartu praplėtėme žinias ir apie pačias galaktikas, jų suvokimą, apibūdinimą, klasifikaciją. Iš Vilniaus grįžome patenkinti – smagu buvo ne tik sužinoti kažką naujo, bet ir stebėti įspūdingus lazerinių tyrimų centro bandymus bei kvapą gniaužiančius vaizdus, regėtus planetariumo seansų metu.

Straipsnį parengė Jurbarko Antano Giedraičio Giedriaus gimnazijos laikraščio žurnalistės: Samanta Mažrimaitė ir Neringa Gailiūtė

Pereiti prie turinio