Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Gruodžio 12 d. gimnazijos aktų salėje vyko integruota šokio bei lietuvių kalbos ir literatūros pamoka apie Kristijono Donelaičio poemą „Metai“.

Mūsų gimnazijos mokytojų Redos Žemelienės ir Violetos Greičiūnienės kvietimu netradicinėje pamokoje dalyvavo Šilalės Simono Gaudiešiaus gimnazijos šokių studija „Salto“ (vadovė Aušra Danisevičienė), parodžiusi baroko šokio spektaklį „Metų laikai“. Visi dalyvavusieji pamokoje prisiminė, kad gamtoje po pavasario ateina vasara, po to – ruduo ir pagaliau žiema, o visą metų ciklą jungia saulelė, kuri tai „atkopdama budina svietą“, tai „vėl nuo mūs atstodama ritas“ ir „žiemos narsai jau vėl rūstaudami grįžta“. Skambant klasikinei muzikai buvo galima ne tik klausytis poemos ištraukų, bet ir gėrėtis nepakartojamais baroko šokio žingsneliais, puošniais atlikėjų kostiumais ir mintimis nukeliauti net į XVIII amžių.

Kitoks, šiuolaikiškas žvilgsnis į Kristijono Donelaičio kūrinį tik dar kartą patvirtino, kad jis yra amžinas, svarbus, įdomus.

Pereiti prie turinio