Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Vaižgantas gimė 1869 metais Anykščių rajone, Malaišiuose. 150-mečio proga 2019-ieji paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais. Jis buvo vienas iš tų žmonių, apie kuriuos sakoma „pralenkęs savo laikmetį“. Kunigas Tumas visuomet buvo užsiėmęs visuomenei naudinga veikla, tartum spinduliavo gėrį ir tuo gėriu bandė užkrėsti kitus. Vaižgantas aktyviai dalyvavo knygnešių veikloje, neabejotinas ir jo vaidmuo kuriant modernią bei laisvą Lietuvą. Dėl savo liberalaus požiūrio, vos atvykęs į Kauną, jis tapo miesto legenda, kuria vieni žavėjosi, o kiti – peikė. Sakoma, kad svarbiausia Vaižgantui buvo laisvė, todėl net ir aršiai kritikuojamas, jis išliko savimi.

Juozas Tumas-Vaižgantas ne vienam amžininkui buvo moraliniu autoritetu, kone „dvasiniu guru“. „Mano vaikystės pragiedrulis“, „Mums buvo kaip tėvas“, „Sau neturėjo laiko“, „Populiariausias žmogus Kaune“, „Vaikščiojanti šviesa“, „Jo širdy ir galvoj buvo vien Lietuva“ – tai tik keli atsiminimų apie Vaižgantą pavadinimai.

Kunigui,  lietuvių prozos klasikui, kritikos ir literatūros istorikui, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjui, vienai ryškiausių XX a. pirmos pusės asmenybių gimnazijos bibliotekoje parengta paroda ir išleistas stendas. Kviečiame apsilankyti. 

Bibliotekininkės Vaida ir Ilona.

Pereiti prie turinio