Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Lapkričio 30 dieną gimnazijos mokiniai Orestas Palšauskas, Dominyka Jokšaitė, Klaidas Urbštas, Palmyra Malinauskaitė ir Arnas Šniokaitis priklausantys gimnazijos astronomijos būreliui (vadovas Antanas Kiniulis), vyko kartu su fizikos mokytoju Algirdu Kazinevičiumi į Vilniuje vykusią jaunųjų astronomų viktoriną „Po žvaigždėtu dangum“.

Viktorinoje varžėsi 10 komandų. Kiekvieną komandą sudarė 7–12 klasių mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Šiais metais komandos vadinosi įvairių Mėnulio reljefo ypatybių pavadinimais. Viktorinoje mokiniai turėjo atlikti ir komandines, ir asmenines užduotis, kurioms astronomijos, fizikos, matematikos žinių neužteko, teko pasitelkti kūrybiškumą, meniškumą. Šiais metais suėjo 100 metų nuo Tarptautinės astronomų sąjungos įkūrimo ir pirmojo žmonių išsilaipinimo Mėnulyje 50-osios metinės, todėl ne viena viktorinos užduotis buvo susijusi su Mėnuliu. Viktorina pasižymėjo ne tik draugiška ir linksma atmosfera, bet ir buvo nuostabi galimybė gilinti turimas žinias ar sužinoti kažką naujo.

Gimnazistai džiaugiasi praplėstomis žiniomis, bei naujomis pažintimis ir parvežtai diplomais su medaliu.

Sveikiname Klaidą Urbštą ir komandą „Vallis“, užėmusią III-ąją vietą!

Straipsnio autorė Dominyka Jokšaitė (IV B)

Pereiti prie turinio