Gegužės 27 d. Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos anglų kalbos mokytoja J.
Kazinevičienė ir informatikos mokytojas A. Kazinevičius II B klasėje vedė atvirą integruotą
pamoką – mini debatus tema „Do the benefits of CCTV outweigh the risks to personal freedom?“
(„Ar stebėjimo kamerų teikiama nauda nusveria grėsmę asmens laisvei?“).
Pamokos pradžioje mokiniai aptarė aktualią situaciją Lietuvoje – neseniai įvykusį Registrų centro
duomenų nutekėjimą. Diskusijos metu buvo nagrinėjama asmens duomenų saugumo svarba,
galimos grėsmės bei atsakomybė už informacijos apsaugą.
Vėliau mokiniai dalyvavo mini debatuose anglų kalba „kialo-edu.com“ platformoje. Dirbdami
grupėse jie pateikė argumentus „už“ ir „prieš“ vaizdo stebėjimo sistemų naudojimą, mokėsi
kritiškai vertinti informaciją, pagrįsti savo nuomonę ir diskutuoti remiantis faktais.
Pamokos pabaigoje buvo apibendrinti debatų rezultatai. Jie parodė, kad dauguma mokinių pritaria
stebėjimo kamerų naudojimui saugumo tikslais, tačiau kartu išlieka susirūpinimas dėl asmens
privatumo ir duomenų apsaugos.


