Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

2019 metų vasario 25 d. VGTU vyko „Ateities inžinerijos“ neakivaizdinių NVŠ programų projektų pristatymų baigiamasis renginys. Šiame projekte, nuo 2018 metų birželio mėn. iki 2019 metų vasario mėn., dalyvavo trys Jurbarko Antano Giedraičio–Giedriaus gimnazijos komandos.

Žiemos sesijoje buvo pristatomi ir komandų, dalyvavusių programoje „Bepiločių orlaivių technologijos“, darbai. Gimnazijos vaikinų komanda (Mantas Širkevičius, Edmundas Martynaitis, Orestas Palšauskas bei Lukas Šneideraitis), vadovaujama fizikos mokytojo eksperto Antano Kiniulio, pristatė projektinio darbo – bepiločio orlaivio konstrukcijos ir jos išbandymo – rezultatus ir namuose atliktas užduotis – darbo aprašą ir plakatą. Gimnazistų sukonstruotu orlaiviu ir jį pristatančiu plakatu Vilniuje susidomėjo ne tik vyresniųjų klasių mokiniai, bet ir mažieji. Tai nauja karta, siekianti naujų žinių, nebijanti naujovių ir gebanti jas taikyti kasdieniniame gyvenime. Džiugu, kad nauji gebėjimai gamtos mokslų srityje ugdomi jau nuo mažens – vaikystėje.

Mantas Širkevičius

Biomedicinos inžinerijos programos komanda iš 3c klasės(Kamilė Ambrutaitytė, Adrija Kučinskaitė, Ernestas Škudzinskas, Gintarė Gabrielė-Gabšytė) suprojektavo dvi bionines rankas: viena valdoma mechaniniu būdu, kita – nuotoliniu būdu, pasitelkus pirštinę su prisiūtais jutikliais, perduodančiais šviesą. Bioninės rankos technologija patobulėjusi pastarąjį dešimtmetį; ji naudojama medicininiais, edukaciniais, biomechanikos bei bioinžinerijos tikslais, taip pat pramonėje. Komanda projekte išbandė naują metodiką, išmaniąsias technologijas, susipažino su daug inovatyvių galimybių panaudoti turimas žinias praktiškai ir pažangiai.

Gintarė Gabrielė-Gabšytė

Projekto metu norėjome sukurti gaminį, kuris būtų aktualus visuomeninių problemų sprendimui. Kūrėme šiukšlinę robotą, kuri savarankiškai parkuose ir viešose vietose rinktų šiukšles bei jas kompostuotų/rūšiuotų. Nors galutinio rezultato negavome, įgijome gana daug patirties dirbant su kompiuterinėmis 3D programomis, kuriant verslo planą. Iš Vilniaus parsivežėm ir nemažai linksmų akimirkų, susiradome naujų draugų. Tikimės, kad su programos pabaiga mūsų projektas nebus baigtas, ateityje planuojame tęsti savo idėjos plėtojimą, ir galbūt kada nors Jurbarke važinės dailus šiukšliobotas 🙂

Inga, Aistė, Greta ir Justė

Pereiti prie turinio