Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Spalio 27-29 dienomis Ariogalos gimnazijoje vyko jaunuolių stovykla „Sniego gniūžtė“. Ši stovykla buvo skirta atkreipti dėmesį į prevenciją, skatino linksmintis be svaigalų, susibendrauti su nepažįstamaisiais ir sulipdyti savo vieningą „sniego gniūžtę“.

Į šią stovyklą vyko mokinės: Guoda Stalgytė, Ema Arlauskaitė, Žydrūnė Biletavičiūtė, Agnė Urbonaitė ir soc. pedagogė Dalė Eidokaitienė. Su gera nuotaika, mes nuvažiavome į Ariogalą, o ten, net nespėjus visko „išsipakuoti“, jau buvome pakviestos žaisti komandinius žaidimus (pvz.: princesės ir pilys). Galiausiai visi ėjome aktų į salę, kurioje papasakojo apie „Sniego gniūžtę“, jos tikslą, „švelniukus“, kuriuos reikėjo nešiotis. Tada ėjome į mažas grupeles kur tarpusavy susipažinome, žaidėme, kūrėme grupės pavadinimą, pašto dėžutę, į kurią visi galėjo įmesti laišką. Galiausiai vyko diskoteka, o po jos, jau keliavome miegoti, išjungėme visas šviesas.

Kitą rytą visus prižadino tranki muzika- taip buvo žadinami stovyklautojai. Iš pat ankstaus ryto darėme mankštą, sportavome. Vėliau buvo skanūs pusryčiai, tačiau, kad įeitume į valgyklą, turėdavome sukurti trumpą pasirodymą. Viskas sekėsi nuostabiai! Galiausiai atėjo metas pasiklausyti paskaitos apie sveiką mitybą, apie savęs pažinimą, teko atrasti save ir suvokti, jog kiekvienas yra ypatingas, supratau, kaip, ir kodėl kartais reikia išeiti iš komforto zonos. Nepamirškime ir labai svarbios temos – pirmoji pagalba atsitikus nelaimei. Teko gaivinti „žmogų“, sužinoti daug dalykų, ką reiškia ABC, 30:2 ir kt. Tada buvo vakarinis pasirodymas – vaidinimas, kurį ruošė stovyklos vadovai apie narkotinių medžiagų vartojimą, to pasekmes. Daug kam teko net susigraudinti… Po vaidinimo visi ėjo į savo mažų grupelių kabinetą, kur laukė „karšta kėdė“. Ten kiekvienas grupės narys išgirdo kitų nuomones apie save, ir išsakė nuomonę apie kiekvieną, visos jos buvo teigiamos. Tada visi susirinkę foje pamatėme iš žvakių sudėliotą keturlapį dobilą. Dauguma nuėjo miegoti paryčiais, nes tą dieną niekas nekontroliavo, kada visiems miegoti.
Sekmadienį, taip pat prižadino muzika, vėlgi visi ėjome sportuoti. Po sporto valgėme, pristatėme savo grupėje sukurtą vaidinimą, visi atgavome pašto dėžutes ir atsisveikinę su naujais bičiuliais, vadovais, draugais, grįžome namo.

Agnė Urbonaitė

Pereiti prie turinio