Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Šių metų birželio mėnesį, fizikos mokytojo eksperto Antano Kiniulio iniciatyva, buvo suburta gimnazijos vaikinų komanda dalyvauti VGTU „Ateities inžinerijos ˮ platformos „Bepiločių orlaivių technologijosˮ ugdymo(si) programoje.

Rugpjūčio 22-24 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto „Ateities inžinerijos“ ugdymo(si) platformos komanda pakvietė į NVŠ programos „Bepiločių orlaivių technologijos“ II-ąją sesiją. Joje dalyvavo ir mūsų gimnazistai Edmundas Martynaitis ir Mantas Širkevičius.

Trijų dienų programa buvo ganėtinai įtempta. Pagrindinis sesijos tikslas – sukonstruoti nuotoliniu būdu valdomą lėktuvą. Tai nemenka užduotis. Vaikinams reikėjo ne tik parodyti konstravimo įgūdžius, kruopštumą, bet ir pritaikyti fizikos žinias – prisiminti Omo ir aerodinamikos dėsnius, laidininkų jungimo būdus. „Bepilotį lėktuvą teko konstruoti pirmą kartą, tačiau visus sunkumus įveikėme, nors ir padarėme nedidelių klaidų.“ – teigė vienas iš dalyvių.

Per šią sesiją vaikinai spėjo sukonstruoti bepilotį orlaivį, tačiau rugsėjo 26-28 d. vykusioje III-ioje sesijoje jiems teko lėktuvą išbandyti skrydžiui – patikrinti, ar visi skrydžio parametrai teisingi, ar jis veikia ir skrenda. Nors skrydžiams buvo nepalankus oras, tačiau gimnazistai orlaivį išbandė ir džiaugėsi savo rezultatais. Smagu, kad per III-iąją sesiją prisijungė ir dar vienas bepiločių orlaivių entuziastas Orestas Palšauskas, kuris bepilotį lėktuvą buvo gaminęs ir anksčiau.

Neformaliojo švietimo programos – puiki galimybė mokiniams pagilinti žinias, atrasti naujus pomėgius ir gebėjimus bei smagiai praleisti laiką. Džiugu, kad gimnazistai nepabūgo naujų išbandymų, ir tikimės, kad tęs šią veiklą ir gimnazijoje.

Programos dalyvis Mantas Širkevičius

Pereiti prie turinio