Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Mūsų gimnazijos 1A klasės mokiniai su auklėtoja Alina Baltrušaitiene atsiliepė į Lietuvos zoologijos sodo kvietimą prisidėti prie akcijos „Gilė 2016“. Rugsėjo 30 d. – spalio 9d. mokiniai rinko giles Lietuvos zoologijos sodui. Per savaitę laiko mokiniai surinko 84 kg gilių. Visos gilės pristatyto į Kauno zoologijos sodą, kur akcijos metu suvežta daugiau kaip 13 tonų gilių. Gilės – tai puikus gyvūnų raciono paįvairinimas, kurio niekur nenusipirksi. Gilėse gausu ne tik vitaminų B6 ir B12, bet ir mineralų, tokių kaip natris, kalcis, fosforas ir cinkas. Giles ypač mėgsta šernai, kiaulės, zebrai ir kiti kanopiniai gyvūnai, tačiau jų paskanauti neatsisako ir beždžionės bei bebrai. Gilės yra nuolat daiginamos ir jų daigai naudojami kaip pagrindinis pašaras gyvalazdėms (vabzdžiams, savo išvaizda primenantiems augalų šakas arba lapus), o kaip priedas – visų rūšių vabzdžiams.

Spalio 13 d. akcijos dalyviai buvo pakviesti į baigiamąjį renginį zoologijos sode, kur įteiktos padėkos už geranorišką dalyvavimą ir prisidėjimą prie zoologijos sodo gyvūnų gerovės. Mokiniai aplankė zoologijos sodo gyvūnus, norintys galėjo dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose.

Pereiti prie turinio