Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Gegužės 9 d. mokėmės kitaip: 2b ir 2c klasių mokiniai, lydimi rusų k. mokytojų V. Pakinkytės, S. Stankevičienės ir pilietinio ugdymo mokyt. V. Stapono dviem srautais važiavo į Sudargą, į Ramoniškių pasienio kontrolės postą, muitinę. Ten vyko integruotos rusų kalbos- pilietiškumo pagrindų pamokos.

Renginio tikslas – susipažinti su kaimyninės šalies Rusijos geografinės padėties ypatumais, ES (Lietuvos) ir Rusijos valstybių sienos ruožo apsauga ir keliavimo galimybėmis, teritorinės muitinės Sudargo kelio posto funkcijomis. Susipažinti su piliečių ir transporto priemonių praleidimu ir pasienio kontrole tarptautiniame Ramoniškių kontrolės punkte, sužinoti, kur galima įsigyti pasieniečio ar muitininko specialybes, kokie šio darbo ypatumai. Grįžę mokėmės pildyti keleivio deklaraciją rusų kalba, sužinojome, jog bendravimas pasienyje irgi vyksta dažniausiai rusiškai.

Pereiti prie turinio