Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Rugsėjo 25 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi „Mobilioji bioklasė“. „Mobilioji bioklasė“ tai pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindina moksleivius su naujausiais biomokslų laimėjimais. „Mobiliosios bioklasės“ projektą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulio bendrove, siūlančia produktus ir paslaugas mokslui. Ši bendrovė projektui skyrė modernią tyrimų įrangą, reagentus ir padėjo parengti programą. „Thermo Fisher Scientific” padovanotos projektui mokslinės įrangos vertė daugiau kaip 130 tūkst. litų.

Tai:  
    •PGR termocikleriai
    •spektrofotometrai
    •elektroforezės įranga
    •UV transiliuminatorius
    •mikrocentrifugos
    •purtyklės
    •analitinės svarstyklės
    •automatinės pipetės.

„Mobiliosios bioklasės“ programos pagrindą sudaro eksperimentai su DNR, jų metu naudojami polimerazinės grandininės reakcijos (PGR), elektroforezės ir kiti molekuliniai tyrimo metodai. Mūsų gimnazistai vienai dienai tapo tyrėjais-apsirengė chalatais, užsimovė pirštines, užsidėjo apsauginius akinius ir, išklausę saugaus darbo  taisykles, mokėsi dirbti su automatinėmis pipetėmis, mėgintuvėliais, antgaliais ir kt. Kiekvienas mokinys gavo laboratorinių darbų aprašą, kur buvo tiksliai nurodyti darbai, kuriuos reikėjo jiems atlikti. Pirmoji užduotis-išmokti tiksliai dirbti su mokslininkų naudojamomis pipetėmis, nes moksle atidumas ir tikslumas yra labai svarbu. Buvo surengta pipetavimo varžybos, laimėjo tie, kurie tiksliausiai įpylė reikiamą skysčių tūrį į mėgintuvėlį. Gimnazistai išklausę paskaitą apie DNR, jos struktūrą ir funkcijas, vadovaujami šaunios Vilniaus universiteto studentų komandos, iš tirpalo išsodino DNR „siūlus”, matė kaip atrodo DNR, tyrė ją moderniais mokslo metodais, turėjo galimybę susipažinti su šiuolaikinės molekulinės biologijos metodais, kurie yra naudojami ligų diagnostikoje, tėvystės nustatyme ir kt. Gimnazistai ne tik pasisėmė žinių, bet ir šauniai pabendravo su studentais, kurie noriai atsakinėjo į užduodamus klausimus, susipažino su naujausiomis biomokslų galimybėmis. „Bioklasėje“ dalyvavo 30 gimnazistų, kurie eksperimentų metu buvo itin susidomėję ir lyg tikri laboratorijos darbuotojai, dirbo labai susikaupę. Šis renginys gimnazijoje įvyko chemijos mokytojos Aldonos Norkuvienės ir biologijos mokytojos Janinos Ašutaitytės dėka.

Pereiti prie turinio