Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Gegužės 20 dieną gimnazijoje lankėsi moderniausia mokslo įranga aprūpinta pirmoji šalyje mobili laboratorija „Mobilioji bioklasė“. „Mobilioji bioklasė“ – tai po mokyklas keliaujanti moderni laboratorija, kuri pristato ir supažindina su naujausiais biomokslų laimėjimais. Projektą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“. Thermo Fisher Scientific“ yra didžiausia pasaulio bendrovė, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui. Padedami Vilniaus universiteto studentų ir aukštųjų technologijų kompanijos „Thermo Fisher Scientific“ tyrėjų, gimnazijos mokiniai, besidomintys biomokslais, ir ketinantys su šiais mokslais susieti savo studijas, turėjo unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais ir atlikti modernius mokslinius eksperimentus.

Biologijos mokytojos Janinos Ašutaitytės kabinetas virto tikra moksline laboratorija, kurioje buvo atliekami eksperimentai su DNR. Mokiniai išbandė mokslinius prietaisus ir patys atliko modernius biomokslų eksperimentus, kurie atskleidžia, kas yra DNR ir, kaip ji yra tyrinėjama. Išklausę trumpą paskaitą apie DNR, jos struktūrą ir funkcijas, mokiniai susipažino su darbo laboratorijoje specifika, mokėsi naudotis automatinėmis pipetėmis, iš tirpalo išsodino DNR „siūlus”, atliko mokslinį eksperimentą, kurio metu, susipažino su šiuolaikiniais molekulinės biologijos tyrimų metodais: PGR (polimerazės grandininė reakcija) metodu, DNR elektroforezės metodu. Atliekant šiuos eksperimentus, buvo naudojami „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinyje kuriami ir gaminami įvairūs reagentai. Šie molekulinės biologijos produktai, skirti tirti DNR, RNR ir baltymus, yra aukštai vertinami visame pasaulyje. „Mobilioji bioklasė“ moksleivius supažindino su šiuolaikinės molekulinės biologijos metodais, kurie yra naudojami vaistų kūrime, ligų (pvz., vėžio ar genetinių ligų) diagnostikoje, parazitų (pvz., virusų ar bakterijų) nustatyme, tėvystės/tapatybės nustatyme, nusikaltėlių paieškose ir kt. Mokiniai džiaugėsi „Mobiliosios bioklasės“ suteikta galimybe vienai dienai įsijausti į mokslininko vaidmenį – tirti ir dirbti su tokiais prietaisais ir priemonėmis, kaip šiuolaikinėse biomokslų laboratorijose. Tai skatina didesnį domėjimąsi biomokslais ir įkvepia renkantis ateities profesiją.

Pereiti prie turinio