Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Sausio 16 d. gimnazijos mokiniai, lydimi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų V. Greičiūnienės ir J. Norkūnienės, vyko į Kauną. Pirmasis tikslas buvo aplankyti Jono Mačiulio – Maironio namus, dabartinį Maironio lietuvių literatūros muziejų. Vos įžengus pro garsaus poeto buto duris mokinius pasitiko kanklėmis skambinama „Lietuva brangi“ melodija, turtinga ekspozicija: senoviški restauruoti baldai, asmeniniai Maironio daiktai, kiekviename rūmų kambaryje esantys vertingi meno kūriniai. Edukacinės veiklos metu gimnazistai susipažino su Maironiu ir jo namais, sužinojo apie poeto gyvenimą ir veiklą, pomėgius, aplankė netoli muziejaus esantį jo kapą.

Antrasis tikslas – nacionaliniame Kauno dramos teatre vykęs spektaklis pagal Viljamo Šekspyro „Hamletą”. Šiuos laikus atitinkantis žymiosios tragedijos pastatymas ne tik neleido mokiniams nuobodžiauti, bet ir padėjo iš arčiau susipažinti su kūrinio idėjomis, skirtingais jų reiškimo būdais, privertė pažvelgti į jas kitaip. Spektaklis prikaustė dėmesį net ir tų, kurie jau žinojo tragedijos siužetą, kūrinį buvo nagrinėję per pamokas – mokinių nenuvylė nei scenografija, nei vaidyba.

Netradicinėse literatūros pamokose dalyvavę mokiniai džiaugėsi neįprasta veikla ir naujai sužinotais dalykais.

Neringa Gailiūtė, Jaunųjų žurnalistų būrelio narė

Pereiti prie turinio