Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Kovo 22 d. 1E klasės mokiniai dalyvavo dviejose integruotose lietuvių kalbos ir literatūros, anglų bei vokiečių kalbų pamokose, vykusiose ne gimnazijoje ir kitaip. Pamokų tema – „Etnokultūra žmogaus gyvenime ir mūsų krašte“.

Šios netradicinės pamokos vyko Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje, o kartu su mūsų 1E klase pamokose dalyvavo ir šios mokyklos mokiniai. Išvyką, tapusią įdomia edukacine veikla, organizavo lietuvių kalbos mokytoja Violeta Greičiūnienė, mūsų klasės auklėtoja bei anglų kalbos mokytoja Daiva Karčiauskienė ir Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos vokiečių bei anglų kalbos mokytoja Rūta Danielienė kartu su šios mokyklos direktore Ina Budriene. Pirmoji pamoka ir prasidėjo direktorės Inos Budrienės pranešimu apie etninę kultūrą: kas tai, kaip mes kiekvienas skirtingai suprantame, vertiname ją, buvo pažvelgta į etnokultūrą žymių žmonių akimis. Taip pat į šias pamokas buvo atvažiavęs Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktorius Arvydas Griškus. Jis mums papasakojo apie Lietuvos etnografinius regionus ir Mažosios Lietuvos kraštą, jame įsikūrusius Smalininkus. Šiai netradicinei pamokai buvome pasiruošę ir mes. Luka Jakelaitytė savo kalboje apie etninę kultūrą akcentavo, kas ją sudaro ir kad ji mus supa visur kaip oras ir yra mumyse pačiuose. Taip pat kalbas sakė Deimantė Šimkutė ir Toma Aniulytė. Deimantė papasakojo apie Šv. Velykų šventę ir jos tradicijas, o Toma įspūdingai papasakojo apie Lietuvos mitus. Be to, didžiulio susidomėjimo sulaukė šioje pamokoje mums pristatyti neseniai sukurti Smalininkų technologijų ir verslo mokyklai priklausantys Mažosios Lietuvos tautiniai kostiumai. Nors viso kostiumo apsirengti ir neišdrįsome, bet mielai pasimatavome kepuraites, gėrėjomės dalmonais bei prijuostėmis.

Išvyka buvo labai įdomi, prasminga: daugiau sužinojome apie etninę kultūrą, mažiausią Lietuvos miestelį Smalininkus ir apie mūsų šalies tradicijas.

Gabija Štreimikytė, 1E klasės mokinė

Pereiti prie turinio