Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Tęsiasi Jurbarko gimnazijos bendradarbiavimas su Berlyno miesto Lichtenbergo Manfred-von-Ardenne gimnazija. Prieš pat Kalėdų atostogas, gruodžio 20 dieną, gimnazistai dalyvavo hibridinėje paskaitoje-diskusijoje anglų kalba apie Europos Sąjungos ir Kinijos santykius, kurią vedė politikos mokslų daktarė, Europos užsienio ryšių tarybos Azijos programos direktorė, Janka Oertel.

Idėjos autorius ir renginio organizatorius, Lichtenbergo gimnazijos socialinių mokslų skyriaus vadovas, istorikas, filosofas, muzikologijos mokslų daktaras Roland Huschner yra atsakingas už bendradarbiavimą su Europos mokyklomis. Tokia partnerystė užtikrina, kad mokiniai dalyvaudami tarptautiniuose projektuose ne tik pagilina mokomųjų dalykų žinias, bet ir patobulina užsienio kalbų įgūdžius.

Jurbarko gimnazistų komandą subūrė ir diskusijai ruošė anglų kalbos mokytoja Jurgita Kazinevičienė. Buvo perskaityta daug straipsnių apie Europos Sąjungos ir Kinijos santykius, vyko diskusijos, atrinkti svarbiausi bei angliškai suformuluoti klausimai. Konsultuotasi su šio projekto grupės gimnazijos istorijos mokytojais Vytautu Staponu ir Auguste Vabaliene.

Dr. Janka Oertel daug kartų lankėsi Lietuvoje. Diskusijos metu ji paminėjo, kad Lietuvos vyriausybės sprendimas, susiję su Taivano atstovybės atidarymu Vilniuje, paskatino Kinijos valdžios atstovus atsiversti žemėlapį ir susirasti mažytę Lietuvą. Lektorė pavadino socializmą Kinijoje „miražu“. Į vokiečių mokinių iškeltą klausimą, ką Kinijos žmonės mano apie europiečius, dr. Oertel negalėjo konkrečiai atsakyti, nes jau seniai Kinijoje nevykdomos patikimos apklausos.

Pusantros valandos trukusi paskaita-diskusija prabėgo kaip akimirka, atsakyti klausimai, iškėlė dar daugiau klaustukų ir didžiulį susidomėjimą. Jurbarko gimnazistai renginį apibūdino kaip „neįprastą, sudėtingą, bet labai įdomų“. Nėra lengva diskutuoti politiniais klausimais anglų kalba, todėl renginio metu vyko pertraukėlė, kai buvo aptariamas žodynas bei definicijos mokinių gimtosiomis kalbomis. Gimnazijos anglų kalbos mokytoja talkino mokiniams viso renginio metu pokalbių lange tai išversdama sunkesnį žodį, tai paaiškindama terminus.

Gera pradžia – pusė darbo. Iškart po paskaitos, organizatoriai padarė trumpą renginio refleksiją ir aptarė tolesnį bendradarbiavimą 2024 metais.

Pereiti prie turinio