Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Kovo 6-ąją dieną būrys Jurbarko Antano Giedraičio – Giedriaus gimnazijos antrųjų klasių mokinių važiavo į Vilnių. Iniciatyvos organizuoti ekskursiją ėmėsi gimnazijos mokytojos Birutė Genienė ir Jūratė Videikienė. Pagrindinis mokinių tikslas buvo dalyvauti visoje šalyje vykusioje akcijoje „Lietuvai ir man”, skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečiui paminėti.

Pirmiausia, atvykę į Vilnių, aplankėme beveik puspenktą šimtmetį menantį Universitetą bei Valdovų rūmus. Keletas mokinių prie prezidentūros netikėtai sutiko prezidentę Dalią Grybauskaitę, kuri mielai pakvietė nusifotografuoti kartu. Galiausiai apsilankę Kaziuko mugėje bei pasigrožėję liaudies meistrų kūryba, persikėlėme per Neries upę prie Nacionalinės dailės galerijos, kur vyko baigiamasis akcijos „Lietuvai ir man“ koncertas, kurį vedė radistas Jonas Nainys. Vis tik svarbiausias mūsų tikslas- užrišti trispalves apyrankes ant specialiai šiai akcijai paruoštos Gediminaičių stulpų konstrukcijos. Šia akcija buvo siekiama suburti jaunimą netradiciškai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines. Geltonos, žalios ir raudonos spalvos apyrankės ne tik atkartojo mūsų vėliavos spalvas, bet ir simbolizavo mūsų pačių ryšį su Tėvyne ir tautos vienybę. Gimnazistai nupynė bene ….. apyrankių. Manoma, kad iš viso ant konstrukcijos buvo užrišta apie 250 tūkstančių trispalvių apyrankių.

Grįžome pavargę, tačiau parsivežėme daug įspūdžių. Visas šis ruošimasis akcijai “Lietuvai ir man”, draugystės apyrankių pynimas paskatino Lietuvos mokinius būti pilietiškesnius. Šis gražus Lietuvos Nepriklausomybės jubiliejus leido mums įvertinti ir suprasti, kokia svarbi nepriklausomybė yra Lietuvai ir jos žmonėms.

K. Sabaitė, E. Budzinauskaitė, S. Kazėnaitė

Pereiti prie turinio