foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija – tai kokybiško ugdymo ir ugdymosi, moderni, nuolat tobulėjanti švietimo institucija, padedanti jaunam žmogui, įkvepianti visą bendruomenę sėkmingai veikti besikeičiančioje ir nuolat besimokančioje visuomenėje. Pagrindinė vertybė – žmogus. Tolimesnis sėkmės laidas bendravimas ir bendradarbiavimas, vienų geranoriška pagalba kitiems, saugi aplinka visiems.

Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

Vydūno g. 15, Jurbarkas tel. (8 447) 72 561 el.paštas rastine@jurbarkogimnazija.lt

Kvaišalai sužlugdo gyvenimą

  Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos bendruomenė įgyvendina sveikatingumo projektą „Gyvenimo spalvų harmonija“, kurio tikslas - padėti jaunimui suprasti psichikos sveikatos svarbą ir išmokyti nugalėti stresą ir atsipalaiduoti. Spalio 19 d. gimnazistai susitiko su Jurbarko psichikos sveikatos centro gydytoju psichiatru Anzelmu Vančiu.

Savo paskaitą gydytojas psichiatras paskyrė jaunimo švietimui apie alkoholio ir narkotikų poveikį jauno žmogaus organizmui. Gyvenimas šiuolaikiniame pasaulyje darosi vis sudėtingesnis - spartėja veiklos tempai, didėja žmonių susvetimėjimas, kiekvienas patiriame vis daugiau streso, įtampos, kuri netrunka peraugti į nerimą. Tai lemia psichinės sveikatos sutrikimus, depresiją ir polinkį į savižudybes. Kiekvienam norisi atsipalaiduoti, užsimiršti. Tai palengvina narkotinių medžiagų vartojimas.

Tačiau narkotikai - iliuzija, nesiišsprendžianti jokių žmogaus problemų, atvirkščiai - jas dar padidinantys. Narkotikai yra gamtinės ir sintetinės medžiagos, jomis piktnaudžiaujant kyla sunkių sveikatos sutrikimų. Pirmiausia tai psichologinė ir fizinė priklausomybė.

Valstybės kuria įstatymus, pasirašo tarptautines konvencijas, draudžiančias narkotinių medžiagų gamybą, platinimą, įsigijimą ir vartojimą. Gaila, kad vis dar pasigirsta balsų, pasisakančių už neva tai silpnų narkotikų legalizavimą. Bet ir silpni narkotikai apkvaišina, sukelia priklausomybę.

Mokslininkai aiškina, kad priklausomybė jau yra lėtinė smegenų liga, kurios priežastis - narkotinių medžiagų vartojimas. Piktnaudžiaujant narkotikais, smegenyse vyksta cheminių reakcijų pakitimai, kurie gali iššaukti net ir labai sunkius psichikos ir elgesio sutrikimus. Visa tai keičia žmogaus elgesį ir sukelia neįveikiam potraukį tęsti narkotikų vartojimą.

„Kol bus laisvai pardavinėjamas alkoholis, tol žmonės sirgs ir psichikos ligomis“,- gimnazistams sakė gydytojas psichiatras A. Vančys.

Medikai teigia, kad daug sveikesnis ir patikimesnis būdas atsipalaiduoti po įtempto protinio daro - mankšta ir sportas. Dėl to gimnazijoje kartą per savaitę jaunimas kviečiamas į jogos užsiėmimus, o netrukus pakvies ir spalvų terapijos užsiėmimai.

Danutė Kriščiūnienė
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Dalė Eidokaitienė
Socialinė pedagogė

2024 Visos teisės saugomos Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija