Gimnazistų edukacinė išvyka į Smalininkus ir Viešvilės gamtinį rezervatą

Birželio ketvirtąją dieną 1c ir 1d klasių mokiniai keliavo į edukacinę kelionę. Pirmoji stotelė - Smalininkai. Mokiniai apsilankė Smalininkų vandens matavimo stotyje, muitinėje, kurioje muitininkas Fricas pravedė įdomias bei smagias pratybas, kurių metu mokiniai gilino komandinius įgudžius. Po griežtų Frico vykdomų pratybų mokiniai keliavo į Smalininkų pradžios mokyklą, kurioje turėjo galimybę dalyvauti senesnių laikų pamokoje.

Kitas maršrutas - Viešvilės rezervatas, kuriame mūsų gidė buvo A. Uselienė. Nors vaikščiojant po rezervatą dėmesį blaškė uodai, mokiniai sužinojo daug naujo, pavyzdžiui, kad šiame rezervate gyvena įvairūs gyvūnai: briedžiai, elniai, lūšys ir kt. Vaikščiodami po rezervatą turėjome nenuklysti nuo griežtai nustatytų takų, nes daugelio augalų ir gyvūnų išlikimui būtinas neliečiamumas ir ramybė, taip pat buvome paprašyti netriukšmauti, kadangi šiuo metu peri kurtiniai, kurie yra ypač jautrūs triukšmui. Baigiantis kelionei po rezervatą mokiniai turėjo progą pamatyti išskirtinį bei labai įdomų augalą - saulašarę. Saulašarė - tai augalas, mintantis vabzdžiais. Smagu, kad turėjome profesionalią gidę, be kurios kelionė po rezervatą nebūtų tokia įdomi. Ši kelionė mus visus sužavėjo ir paliko puikius įspūdžius, bet svarbiausia - turėjome galimybę pabūti gryname ore.

Jurbarko A. Giedraičio – Giedriaus gimnazijos mokinė Žydrūnė Biletavičiūtė