Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija

2019 m. spalio 21-25 dienomis įvyko pirmas Erasmus+ dalyvių susitikimas projektą koordinuojančios šalies Vokietijos Herzog-Johann gimnazijoje, Simmerne. Į šį susitikimą vyko tik du mūsų gimnazijos komandos atstovai: Eisvinas Kuliešius ir Rokas Grinkevičius. Jie mokėsi filmo montavimo bei redagavimo paslapčių ir dabar galės patarti savo komandos nariams, grįžusiems iš kitų susitikimų. Mokyklos komanda plečiama iki 24 mokinių, kiekvienoje kelionėje galės dalyvauti po 6 moksleivius.  Projekto tema – „Eurotopia – Building a better future by developing an eco – friendly lifestyle“ („Eurotopija – saugesnės ateities kūrimas plėtojant ekologišką gyvenimo būdą“).

Simmerne vykusiame susitikime dalyvavo po du visų partnerių mokyklų mokinius ir po du mokytojus. Susitikimo metu projekto dalyviai susipažino ir aptarė tolesnę projekto eigą, kito susitikimo Austrijoje, Mittersill gimnazijoje, klausimus. Projekto tema aktuali visai Europai, todėl apsilankymas regiono atliekų surinkimo įmonėje Kirchberg mieste, atsinaujinančios energetikos parke Morbache bei „valgomo miesto“ idėja Andernache buvo puikus startas, paskatinęs  domėtis aplinkosaugos bei energijos taupymo temomis. Aktyvus jaunimo domėjimasis šiomis problemomis, kūrybinis bendradarbiavimas, informacijos sklaida skatina ir visos bendruomenės aktyvumą, nes galime mokytis vieni iš kitų ir skleisti gerąją patirtį. Vietos savivaldybės atstovo pristatytas pranešimas apie Rhein-Hunsrück regiono atsinaujinančios energetikos vystymą nepalieka abejingų. Tai aprėpia ir visų regiono mokyklų bei darželių šildymą, energijos taupymą ir ekologišką energijos išteklių vartojimą, plečiant vėjo jėgainių ir saulės akumuliatorių panaudojimą. Šios temos nesvetimos ir  Jurbarko rajone.

Pasibaigus penkių dienų susitikimui, visi dalyviai grįžo su daugybe naujų įspūdžių ir idėjų. Kitas projekto susitikimas įvyks 2020 m. sausio mėnesį Austrijoje, Borg Mittersill gimnazijoje. Mūsų gimnazijos šešių moksleivių komanda turės parengti filmą projekto  tema apie Jurbarko rajoną.

Pereiti prie turinio